Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

NAUJIENOS

Filmai apie įvairias diagnozes: padės suprasti kaip jaučiasi sergantysis ir jo artimieji

Tikriausiai visi norime tobulėti, tačiau toli gražu ne visi norime nuolatos praleisti ilgas valandas skaitydami ar ieškodami informacijos. Visgi, kartais atitinkamų filmų žiūrėjimas gali būti puiki alternatyva, padėsianti sužinoti ar net išmokti kažką naujo.

Filmai, kuriuose rodomas įvairias diagnozes turinčių žmonių gyvenimas, didina visuomenės sąmoningumą, atkreipiant dėmesį į tokių ligų kaip pavyzdžiui Alzhaimeris ar demencija iššūkius, poveikį sergančiam asmeniui ir jo artimiesiems. Žiūredami tokius filmus, žmonės gali lengviau įsijausti į sergančiojo ir artimųjų patirtį, o tai be abejo skatina empatiją. Sužinoma apie ligos simptomus, vystymąsi ar būdus kaip pacientui padėti.

Taigi norime jums rekomenduoti keletą vertų dėmesio filmų būtent šia tema:

Tėvas (2020 m.)

Filmas apie tėvą, kuris nenori pagalbos iš savo dukters, nors jam jos reikia dėl progresuojančios demencijos. Filme galima detaliai pamatyti, kaip demencija sergantis žmogus gali pradėti prarasti atmintį, nebeatpažinti artimųjų ir net prarasti realybės suvokimą.

Tai vis dar aš (2015)

Filmas apie Kolumbijos universiteto kalbotyros profesorę, kuriai diagnozuojama Alzheimerio liga. Pasakojama apie Alzheimerio liga sergančio žmogaus gyvenimą bei dėl ligos kylančias kasdienes problemas.

Visko teorija (2014)

Filmas apie jauną fiziką S. Hawking. Vyras Kembridžo universitete įsimyli literatūros studentę Džeinę. Jų jausmus ir daug žadančią Stephen‘o mokslininko karjerą supurto negailestinga diagnozė: amiotropinė lateralinė sklerozė.

Neliečiamieji (2011 m.)

Filme pasakojama apie aristokratą iš Paryžiaus, kuris patiria parasparnio avariją ir tampa neįgaliu. Filme parodoma ne tik, koks yra paralyžiuoto žmogaus ir jo globėjo gyvenimas, bet ir koks svarbus gali būti asmeninis ryšys.

Toli Nuo jos (2006 m.)

Moteriai diagnozuojama Alzhaimerio liga. Nelaukdama, kol situacija taps nekontroliuojama, pastaroji pasirenka gyventi slaugos namuose. Trisdešimt pirmųjų dienų moters vyrui draudžiama lankyti žmoną, o pagaliau ją išvydęs vyras suvokia, jog žmona jo nebeatpažysta.

Nuostabus protas (2001 m.)

Filme pasakojama apie genialaus matematiko John Nash gyvenimą, sėkmę ir kančią susirgus šizofrenija.  

Užklausti dėl slaugos paslaugų

Jeigu Jums aktualios slaugos paslaugos Lietuvoje, kviečiame užpildyti užklausos formą.


Mums išties rūpi!

PRIVATUMO POLITIKA

SMURTO IR PRIEKABIAVIMO PREVENCIJOS POLITIKA:
Baltija LT, VšĮ
Baltijos optimalūs sprendimai, VšĮ


KONTAKTAI

Baltija LT, VšĮ

Mob. +370 614 57526
El. paštas info@baltic-care.lt


Baltijos optimalūs sprendimai, VšĮ
Mob. +370 655 11433
El. paštas info@baltic-care.lt

Mus rasite adresu:
Mainų g. 31, 94101 Klaipėda

Susisiekite socialiniais tinklais: